?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

„Okrągły stół” z Polakami ws. oświaty: „Ukraińskie dzieci z mniejszości narodowych powinny władać językiem państwowym”Ministerstwo edukacji Ukrainy chce omawiać kontrowersje dot. nowej ukraińskiej ustawy edukacyjnej podczas konsultacji, które nazwało „okrągłym stołem z udziałem przedstawicieli polskiej mniejszości, ambasady Polski i ministerstwa edukacji Ukrainy”. Konsultacje mają się odbyć „orientacyjnie 26 października”.

Usłyszałem zapewnienie, że nie będzie niekorzystnych dla nas zmian. To spotkanie pomoże wyjaśnić nasze obawy – powiedział w rozmowie z PAP ambasador Polski w Kijowie. Jan  rozmawiał z minister edukacji Ukrainy w poniedziałek.

Lilia Hryniewicz miała zapewnić polskiego dyplomatę, że ustawa nie przyniesie ukraińskim Polakom niekorzystnych zmian, a dziękując Polsce za „wyważone stanowisko” podkreśliła, że „ukraińskie dzieci, należące do mniejszości narodowych, powinny władać językiem państwowym”.

Chcemy wiedzieć, w jaki sposób ten dokument będzie wprowadzany w życie. Chodzi nam przede wszystkim o zachowanie możliwości zdawania matury w języku polskim w polskich szkołach na Ukrainie – oświadczył po spotkaniu ambasador Piekło.

Czytaj również:
Szef węgierskiego MSZ odmówił spotkania z Pawło Klimkinem. Budapeszt chce rewizji układu stowarzyszeniowego Ukrainy z UE

https://kresy24.pl/okragly-stol-z-polakami-ws-oswiaty-ukrainskie-dzieci-z-mniejszosci-narodowych-powinny-wladac-jezykiem-panstwowym/

Profile

Лис
holicin
holicin

Latest Month

November 2017
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Powered by LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner