holicin (holicin) wrote,
holicin
holicin

Prezes IPN i dyrektor Instytutu Historii Litwy w Wilnie podpisali porozumienie o współpracyPierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie konferencja poświęcona Józefowi Piłsudskiemu.

11 października 2017 r. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej, przy ul. Wołoskiej 7 w Warszawie, prezes dr Jarosław gościł dyrektora Instytutu Historii Litwy w Wilnie (Lietuvos Istorijos Institutas) dr. Rimantasa Miknysa i jego zastępcę do spraw kontaktów międzynarodowych dr. Dariusa Staliunasa.

Głównym celem spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy instytucjami. W spotkaniu wziął także udział zastępca dyrektora Biura Badań Historycznych IPN dr Paweł Libera. Ambasadę Republiki Litewskiej reprezentował Radca Minister dr Audrius Žulys.

Umowa zawarta pomiędzy Instytutem Historii Litwy i Instytutem Pamięci Narodowej dotyczy przede wszystkim współpracy o charakterze naukowym – organizacji konferencji i seminariów, wspólnego wydawania publikacji naukowych i prowadzenia wspólnych projektów badawczych. Poszczególne przedsięwzięcia będą przedmiotem osobnych umów. Pierwszym przedsięwzięciem realizowanym wspólnie (we współpracy z Ambasadą RP w Wilnie i Instytutem Polskim w Wilnie) będzie konferencja poświęcona Józefowi Piłsudskiemu, która odbędzie się w Wilnie w dniach 5–6 grudnia 2017 r.

https://kresy24.pl/prezes-ipn-i-dyrektor-instytutu-historii-litwy-w-wilnie-podpisali-porozumienie-o-wspolpracy/

Tags: Литва, Политика, Польша
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments