holicin (holicin) wrote,
holicin
holicin

Znany ukraiński dziennikarz naubliżał stewardesie, bo nie chciała mówić po ukraińskuZnany ukraiński dziennikarz Roman Skrypin naubliżał stewardessie, bo ta nie chciała obsłużyć go po ukraińsku. Wywołał skandal na pokładzie samolotu, który skończył się interwencją policji. Swoim zachowaniem z dumą pochwalił się na Facebooku.

Roman Skrypin leciał samolotem linii Wizz Air z Hamburga do Kijowa. Na pokładzie chciał, żeby stewardessa obsługiwała go w języku ukraińskim. Odmówiła przejścia na ukraiński, co wywołało wściekłość znanego dziennikarza, który publicznie ją zwyzywał.

Skrypin następnie „pochwalił” się swoim zachowaniem na Facebooku:

– Stewardessa odmówiła obsługiwania mnie po ukraińsku. WTF? Gala [odmiana rosyjskiego imienia żeńskiego – red.] jej było, jeśli się nie mylę. Wezwała policję, ale to inna historia.

W komentarzu dziennikarz dodał, że po tym, jak kobieta odmówiła przejścia na ukraiński, „posłał” ją jak najdalej od siebie, używając niecenzuralnego słownictwa. Wówczas stewardessa wezwała policję. Według relacji Skrypina, funkcjonariusze „złożyli na niego protokół”.

Roman Skrypin to znany ukraiński dziennikarz, jeden z założycieli stacji Hromadske.tv, która jako medium proopozycyjne i promajdanowe zyskało dużą popularność w czasie EuroMajdanu.  Sam Skrypin w czasie ostatniego Majdanu zdobył bardzo dużą popularność, uzyskując wręcz status „gwiazdy”.

W tym roku był również uczestnikiem neobanderowskiego festiwalu Bandersztat 2017, podczas którego zorganizowano spotkanie z nim.

Komentarzy:

Roman1 @Roman1:
jak jest swołocz po ukraińsku?
12 października 2017 09:04
Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć

Laszka @U.D: @Roman1
ja mysle, ze swołocz zostanie dobrze zrozumiana, nawet przez tepego banderopiteka. To slowo pochodzi ze wschodu. Dodalabym, chachol do tego i „git”. A swoja droga jak dlugo utrzyma sie „panstwo” majac takie „elity”?

https://kresy.pl/wydarzenia/znany-ukrainski-dziennikarz-naublizal-stewardesie-chciala-mowic-ukrainsku/
Tags: Германия, Политика, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments