holicin (holicin) wrote,
holicin
holicin

Prezydent Duda zapowiedział podpisanie zakazu aborcji eugenicznejW wywiadzie udzielonemu Gościowi Niedzielnemu prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeżeli przez Sejm przejdzie obywatelski projekt zakazu aborcji eugenicznej, podpisze ustawę.

W niedługim czasie do Sejmu ma trafić projekt obywatelski, zakładający wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej – przerywania ciąży z powodu nieuleczalnej choroby płodu. W wywiadzie jaki prezydent Andrzej Duda udzielił „Gościowi Niedzielnemu” zapowiedział on, że podpisze ustawę, jeżeli przejdzie ona przez parlament.

Andrzej Duda dodał, że te dzieci, jeśli uda im się przeżyć, są bardzo szczęśliwe. Zaznaczył również, że to są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego. Zdaniem prezydenta polskie prawo dotyczące aborcji jest nie do zaakceptowania.

Podczas tego samego wywiadu prezydent Duda zdementował pogłoski na temat rzekomego zakładania przez niego własnej partii. Absolutnie nie zamierzam tego robić, nawet o tym nie myślę. Chcę jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki prezydenckie – oświadczyła głowa państwa.

Andrzej Duda odniósł się również, do konfliktu z Prawem i Sprawiedliwością, który miał wybuchnąć po zawetowaniu ustaw o SN i KRS. Prezydent przypomniał również, że posłowie nie przeprowadzili z nim konsultacji na temat projektów ustaw. Wbił również szpilę w Zbigniewa Ziobro, dodając że po zawetowaniu ustaw najostrzej krytykowali go politycy, którzy w 2011 roku dokonali rozłamu w PiS.

Co do samych wet – nie jestem szczęśliwy, że musiało do nich dojść. To była trudna decyzja, poprzedzona wielogodzinnymi analizami prawnymi ustaw – tłumaczył Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE: Aborcja eugeniczna zostanie wreszcie zdelegalizowana? Episkopat popiera projekt obywatelski

https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-duda-zapowiedzial-podpisanie-zakazu-aborcji-eugenicznej/

Tags: Политика, Польша
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments